Data równonocy i przesileń na Ziemi potoczne zwanymi porami roku to pierwsza informacja w najnowszym Multicalendar. Nie mogło zabraknąć Kalendarza Gregoriańskiego 2022 zestawionego z najstarszym wciąż używanym kalendarzem świata (Guinness World Records) czyli hebrajskim. Gdy zachodnie cywilizacje liczą 2022 minionych lat od narodzin Chrystusa, Żydzi w tym roku będą świętować przełom 5782 na 5783 od stworzenia Adama i Ewy. Pomiędzy kalendarzami znajdują się fazy księżyca kalendarza Lunarnego.
Hebrajski dzień kończy się ustaleniem rabinów, zaraz po zachodzie słońca za horyzontem, dlatego wszystkie żydowskie święta zaczynają się wieczorem przed pierwszym dniem obchodów. W rzeczywistości, według żydowskiej rachuby czasu, wieczór poprzedzający dzień jest rzeczywiście początkiem nowego dnia kalendarzowego. Święta judaizmu znalazły się jako kolejny poziom informacji dostępnych w multikalendarzu.
W zachodnich cywilizacjach godziny dzienne są otoczone przez nocne, dzień żydowski jednak zaczyna się od nocy i kończy z końcem dnia. Czas wschodów i zachodów słońca w Jerozolimie UTC +2 oraz żydowska perspektywa patrzenia na dobę to kolejna informacje zawarta w M2022.
W środku widzimy wizualizację symbolu Gwiazdy Dawida, znanej również jako Magen David. Jest to najbardziej znany symbol judaizmu. Ilustracja zbudowana została na gridzie Kwiat Życia.
Drukowane metodą sitodruku na naturalnej tkanej powierzchni i paletą od najgłębszej czerni do pastelowych odcieni wzmacnia połyskujący metaliczny połysk koloru Curious Metallics Electric Blue. Gramatura 300g/m2.
Wydrukowany na tym wspaniałym papierze, aby zapewnić długowieczność, kalendarz gregoriański będzie można ponownie wykorzystać w 2033 roku, a następnie co +6, +11, +11 lat.
Format 100x70 cm (39.37 x 27.55 in)
Ręcznie podpisane i numerowana limitowana edycji 50 sztuk.
Nadal dostępny, zachęcam do zakupu.